3.16 cikk – Menetben lévő komp jelzései
1. A nem szabadon közlekedő kompnak viselnie kell:
a) Éjszaka:
aa) egy közepesen erős, minden oldalról látható és legalább 5 m magasságban elhelyezett fehér fényt. Ez a magasság csökkenthető, ha a komp hossza a 20 méternél kisebb;
ab) egy közepesen erős, minden oldalról látható és az aa) alpontban előírt fény fölött kb. 1 m-re elhelyezett zöld fényt.
b) Nappal:
egy legalább 5 m magasan elhelyezett zöld gömböt.
2. A függesztőköteles repülőhíd (lengőkomp) vízfolyásirány szerinti legfelső kötéltartó ladikjának vagy úszójának éjszaka a vízszint felett legalább 3 m magasan elhelyezett minden oldalról látható közepesen erős fehér fényt kell viselnie.
3. A szabadon közlekedő kompnak viselnie kell:
a) Éjszaka:
aa) egy minden oldalról látható közepesen erős fehér fényt, az 1. bekezdés a) pontjában előírt módon;
ab) egy minden oldalról látható közepesen erős zöld fényt, az 1. bekezdés b) pontjában előírt módon;
ac) a 3.08 cikk 1. bekezdés b) és c) pontjában előírt oldalfényeket és farfényt.
b) Nappal:
az 1. bekezdésben előírt zöld gömböt.
3.22 cikk – Kikötőhelyén veszteglő komp jelzései
1. A kikötőhelyén veszteglő, nem szabadon közlekedő kompnak éjszaka viselnie kell a 3.16 cikk 1. bekezdésében előírt jelzőfényeket. Ezen túlmenően a függesztőköteles lengőkomp folyásirány szerint legfelső kötéltartó csónakjának vagy úszójának viselnie kell a 3.16 cikk 2. bekezdésében előírt jelzőfényt.
2. Az üzemelés alatt kikötőhelyén veszteglő, szabadon közlekedő kompnak éjszaka viselnie kell a 3.16 cikk 1. bekezdésében előírt fényeket. A rövid idejű veszteglés közben a komp viselheti a 3.08 cikk 1. bekezdés b) és c) pontjában előírt jelzőfényeket. A 3.16 cikk 1. bekezdés b) pontjában előírt zöld fényt az üzemelés befejeztével ki kell kapcsolni.